I Svanes Have finder du 112 charmerende lejligheder med en attraktiv beliggenhed i centrum af Horsens. Lejlighederne fordeler sig på to til tre værelser, perfekt til parret, småfamilier og den enlige.
Lejeboligerne i Svanes Have er kendetegnet ved en gennemtænkt planløsning med et rummeligt og simpelt design.
I denne toværelses lejlighed får du:
Lejevilkår:
* Bemærk at billederne ikke nødvendigvis er taget af/fra den pågældende bolig, og at udsigt m.v. derfor kan variere.
Indvendige billeder er vejledende.
Svanes Have er opført i to afsnit beliggende henholdsvis i Allegade og Houmannsgade.
Mellem bygningerne er der et skønt fællesareal med gode lege- og opholdsområder. I gårdmiljøet er der opsat plantekummer og bænke.
Til ejendommen hører parkeringspladser, som er adskilt af grøn beplantning og ejendommens udhuse. Der er elevator i nogle typer. Terrasse eller altan i næsten alle boliger.
Eget depotrum på ca. 3 m2 samt fælles vaskefaciliteter i kælderen. Ejendommen er centralt beliggende i Horsens bymidte umiddelbart i nærheden af Bygholm Park, som er et dejligt naturområde med skov og sø.